TC Energy Logo

TC Energy

🇨🇦
TRP
CA87807B1076

TC Energy er et ledende nordamerikansk energiselskap med hovedkontor i Canada. Selskapet utvikler og drifter en omfattende infrastruktur for naturgass- og oljeledninger. TC Energy sikrer pålitelig transport av essensielle energikilder og bidrar betydelig til forsyningssikkerhet, også gjennom prosjekter innen kraftproduksjon.

Neste kvartalsrapporter

onsdag 11. november 2026
U 46
Før børs
Om 76 dager

Før børs — vanligvis før 15:30 CET (før USA-åpning kl. 9:30 New York-tid).

Quiet period begynner 14. oktober 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer TC Energy neste kvartalstall?

TC Energy publiserer etter planen neste kvartalstall 11.11.2026. Før børs — vanligvis før 15:30 CET (før USA-åpning kl. 9:30 New York-tid).

Når publiserte TC Energy sist kvartalstall?

TC Energy publiserte sist kvartalstall 30.7.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 0,94 CAD.

Hvordan reagerer TC Energy-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 4 kvartalstallene beveget TC Energy-aksjen seg i snitt ±1,2 % dagen etter. Den største reaksjonen var +3,5 % den 13.02.2026; 3 av 4 kursreaksjoner var positive.

Hvor ofte har TC Energy slått forventningene?

TC Energy har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 4 av de 5 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 80 %).

Hvordan legger jeg til datoene for TC Energy i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:0,83 CAD
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:0,85 CAD
Faktisk:0,94 CAD
Forskjell:+0,09 CAD
Kursreaksjon (1 dag):+0,7 %
Kursreaksjon (7 dager):−5,3 %
Q1 2026
Slått
Estimert:0,97 CAD
Faktisk:0,99 CAD
Forskjell:+0,02 CAD
Kursreaksjon (1 dag):−0,5 %
Kursreaksjon (7 dager):−2,7 %
Q4 2025
Slått
Estimert:0,91 CAD
Faktisk:0,98 CAD
Forskjell:+0,07 CAD
Kursreaksjon (1 dag):+3,5 %
Kursreaksjon (7 dager):+2,1 %
Q3 2025
Bommet
Estimert:0,78 USD
Faktisk:0,77 USD
Forskjell:−0,01 USD
Kursreaksjon (1 dag):+0,2 %
Kursreaksjon (7 dager):+7,4 %
Q1 2025
Slått
Estimert:0,78 USD
Faktisk:0,82 USD
Forskjell:+0,04 USD

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±1,2 %
Snittbevegelse dagen etter
+3,5 %
Største bevegelse (13.02.2026)
75 %
Andel positive reaksjoner
±4,4 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 4 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Forventninger vs. resultat

4/5
Kvartaler over forventningene
80 %
Treffprosent
+4,1 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 5 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
TC Energy
Ticker-symbol
TRP
ISIN
CA87807B1076
Land
🇨🇦
Canada
Sektor
Mer finansiell informasjon