Telecom Argentina Logo

Telecom Argentina

🇦🇷
TECO2
ARP9028N1016

Telecom Argentina er en ledende telekommunikasjonsleverandør basert i Argentina. Selskapet tilbyr omfattende tilkoblingsløsninger, inkludert høyhastighetsinternett, mobiltjenester og innovative digitale underholdningstilbud, og driver digital transformasjon gjennom bruk av avansert teknologi.

Neste kvartalsrapporter

torsdag 5. november 2026
U 45
Før børs
Om 70 dager

Før børs — vanligvis tidlig om morgenen før handelen starter (ca. kl. 7–8 CET).

Quiet period begynner 8. oktober 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer Telecom Argentina neste kvartalstall?

Telecom Argentina publiserer etter planen neste kvartalstall 05.11.2026. Før børs — vanligvis tidlig om morgenen før handelen starter (ca. kl. 7–8 CET).

Når publiserte Telecom Argentina sist kvartalstall?

Telecom Argentina publiserte sist kvartalstall 7.8.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 85,95 ARS.

Hvordan reagerer Telecom Argentina-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 3 kvartalstallene beveget Telecom Argentina-aksjen seg i snitt ±1,9 % dagen etter. Den største reaksjonen var +4,6 % den 10.03.2026; 3 av 3 kursreaksjoner var positive.

Hvor ofte har Telecom Argentina slått forventningene?

Telecom Argentina har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 2 av de 5 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 40 %).

Hvordan legger jeg til datoene for Telecom Argentina i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:55,57 ARS
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:71,20 ARS
Faktisk:85,95 ARS
Forskjell:+14,75 ARS
Kursreaksjon (1 dag):+0,9 %
Kursreaksjon (7 dager):−3,6 %
Q1 2026
Slått
Estimert:81,17 ARS
Faktisk:298,79 ARS
Forskjell:+217,62 ARS
Kursreaksjon (1 dag):+0,4 %
Kursreaksjon (7 dager):+3,6 %
Q4 2025
Bommet
Estimert:6,54 ARS
Faktisk:−57,30 ARS
Forskjell:−63,85 ARS
Kursreaksjon (1 dag):+4,6 %
Kursreaksjon (7 dager):−1,3 %
Q2 2025
Bommet
Estimert:−81,80 USD
Faktisk:−93,03 USD
Forskjell:−11,23 USD
Q1 2025
Bommet
Estimert:−50,37 USD
Faktisk:−80,30 USD
Forskjell:−29,93 USD

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±1,9 %
Snittbevegelse dagen etter
+4,6 %
Største bevegelse (10.03.2026)
100 %
Andel positive reaksjoner
±2,8 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 3 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Forventninger vs. resultat

2/5
Kvartaler over forventningene
40 %
Treffprosent
−137,6 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 5 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
Telecom Argentina
Ticker-symbol
TECO2
ISIN
ARP9028N1016
Land
🇦🇷
Argentina