Sopra Steria Logo

Sopra Steria

🇫🇷
SOP
FR0000050809

Sopra Steria er et ledende europeisk teknologiselskap innen digital transformasjon, IT-rådgivning og programvareutvikling. Selskapet tilbyr helhetlige IT-tjenester, og bistår kunder med å optimalisere forretningsprosesser, implementere sky-løsninger og styrke cybersikkerhet. Sopra Steria er en strategisk partner for fremtidsrettede teknologier og digitale innovasjoner.

Neste kvartalsrapporter

torsdag 29. oktober 2026
U 44
Før børs
Om 62 dager

Før børs — vanligvis tidlig om morgenen før handelen starter (ca. kl. 7–8 CET).

Quiet period begynner 1. oktober 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer Sopra Steria neste kvartalstall?

Sopra Steria publiserer etter planen neste kvartalstall 29.10.2026. Før børs — vanligvis tidlig om morgenen før handelen starter (ca. kl. 7–8 CET).

Når publiserte Sopra Steria sist kvartalstall?

Sopra Steria publiserte sist kvartalstall 29.7.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 9,41 EUR.

Hvordan reagerer Sopra Steria-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 4 kvartalstallene beveget Sopra Steria-aksjen seg i snitt ±10,1 % dagen etter. Den største reaksjonen var +17,5 % den 29.04.2026; 3 av 4 kursreaksjoner var positive.

Hvordan legger jeg til datoene for Sopra Steria i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:8,41 €
Faktisk:9,41 €
Forskjell:+1,00 €
Kursreaksjon (1 dag):+13,6 %
Kursreaksjon (7 dager):+11,0 %
Q1 2026
Estimert:
Faktisk:
Kursreaksjon (1 dag):+17,5 %
Kursreaksjon (7 dager):+24,4 %
Q4 2025
Slått
Estimert:16,27 €
Faktisk:17,08 €
Forskjell:+0,81 €
Kursreaksjon (1 dag):+5,9 %
Kursreaksjon (7 dager):+7,9 %
Q3 2025
Estimert:
Faktisk:
Kursreaksjon (1 dag):−3,4 %
Kursreaksjon (7 dager):−5,8 %

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±10,1 %
Snittbevegelse dagen etter
+17,5 %
Største bevegelse (29.04.2026)
75 %
Andel positive reaksjoner
±12,3 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 4 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
Sopra Steria
Ticker-symbol
SOP
ISIN
FR0000050809
Land
🇫🇷
Frankrike
Sektor
Mer finansiell informasjon