Royal Caribbean Cruises Logo

Royal Caribbean Cruises

🇺🇸
RCL
LR0008862868

Royal Caribbean Cruises, et ledende amerikansk cruiseselskap, tilbyr innovative havgående cruise til over 300 destinasjoner. Med en moderne flåte av prisbelønte skip skaper de uforglemmelige ferieopplevelser for familier og eventyrere. Selskapet er kjent for unike attraksjoner om bord og førsteklasses service.

Neste kvartalsrapporter

tirsdag 3. november 2026
U 45
Før børs
Om 68 dager

Før børs — vanligvis før 15:30 CET (før USA-åpning kl. 9:30 New York-tid).

Quiet period begynner 6. oktober 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer Royal Caribbean Cruises neste kvartalstall?

Royal Caribbean Cruises publiserer etter planen neste kvartalstall 03.11.2026. Før børs — vanligvis før 15:30 CET (før USA-åpning kl. 9:30 New York-tid).

Når publiserte Royal Caribbean Cruises sist kvartalstall?

Royal Caribbean Cruises publiserte sist kvartalstall 28.7.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 4,21 USD.

Hvordan reagerer Royal Caribbean Cruises-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 5 kvartalstallene beveget Royal Caribbean Cruises-aksjen seg i snitt ±9,7 % dagen etter. Den største reaksjonen var +18,7 % den 29.01.2026; 4 av 5 kursreaksjoner var positive.

Hvor ofte har Royal Caribbean Cruises slått forventningene?

Royal Caribbean Cruises har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 5 av de 5 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 100 %).

Hvordan legger jeg til datoene for Royal Caribbean Cruises i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:6,34 USD
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:3,98 USD
Faktisk:4,21 USD
Forskjell:+0,23 USD
Kursreaksjon (1 dag):+5,7 %
Kursreaksjon (7 dager):+6,8 %
Q1 2026
Slått
Estimert:3,24 USD
Faktisk:3,60 USD
Forskjell:+0,36 USD
Kursreaksjon (1 dag):+3,8 %
Kursreaksjon (7 dager):+10,6 %
Q4 2025
Slått
Estimert:2,80 USD
Faktisk:2,80 USD
Forskjell:+0,00 USD
Kursreaksjon (1 dag):+18,7 %
Kursreaksjon (7 dager):+11,8 %
Q3 2025
Slått
Estimert:5,68 USD
Faktisk:5,75 USD
Forskjell:+0,07 USD
Kursreaksjon (1 dag):−8,5 %
Kursreaksjon (7 dager):−19,6 %
Q1 2025
Slått
Estimert:4,08 USD
Faktisk:4,38 USD
Forskjell:+0,30 USD
Q4 2024
Estimert:
Faktisk:
Kursreaksjon (1 dag):+12,0 %
Kursreaksjon (7 dager):+11,3 %

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±9,7 %
Snittbevegelse dagen etter
+18,7 %
Største bevegelse (29.01.2026)
80 %
Andel positive reaksjoner
±12 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 5 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Forventninger vs. resultat

5/5
Kvartaler over forventningene
100 %
Treffprosent
+3,4 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 5 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
Royal Caribbean Cruises
Ticker-symbol
RCL
ISIN
LR0008862868
Land
🇺🇸
USA
Sektor