Protagonist Therapeutics Logo

Protagonist Therapeutics

🇺🇸
PTGX
US74366E1029

Protagonist Therapeutics er et amerikansk bioteknologiselskap som spesialiserer seg på utvikling av innovative peptidbaserte legemidler. Gjennom avanserte plattformer adresserer selskapet komplekse sykdommer innen hematologi og gastroenterologi for å gi varige forbedringer i pasientbehandlingen.

Neste kvartalsrapporter

torsdag 5. november 2026
U 45
Etter børs
Om 70 dager

Etter børs — vanligvis fra ca. 22:00 CET (etter USA-stenging kl. 16:00 New York-tid).

Quiet period begynner 8. oktober 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer Protagonist Therapeutics neste kvartalstall?

Protagonist Therapeutics publiserer etter planen neste kvartalstall 05.11.2026. Etter børs — vanligvis fra ca. 22:00 CET (etter USA-stenging kl. 16:00 New York-tid).

Når publiserte Protagonist Therapeutics sist kvartalstall?

Protagonist Therapeutics publiserte sist kvartalstall 5.8.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 2,29 USD.

Hvor ofte har Protagonist Therapeutics slått forventningene?

Protagonist Therapeutics har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 3 av de 5 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 60 %).

Hvordan legger jeg til datoene for Protagonist Therapeutics i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:1,91 USD
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:2,24 USD
Faktisk:2,29 USD
Forskjell:+0,05 USD
Q1 2026
Slått
Estimert:−0,46 USD
Faktisk:0,05 USD
Forskjell:+0,51 USD
Kursreaksjon (1 dag):+4,8 %
Kursreaksjon (7 dager):+0,8 %
Q4 2025
Bommet
Estimert:−0,33 USD
Faktisk:−0,69 USD
Forskjell:−0,36 USD
Kursreaksjon (1 dag):+1,5 %
Kursreaksjon (7 dager):+8,9 %
Q2 2025
Slått
Estimert:−0,64 USD
Faktisk:−0,62 USD
Forskjell:+0,02 USD
Q1 2025
Bommet
Estimert:−0,52 USD
Faktisk:−0,55 USD
Forskjell:−0,03 USD

Kvartalstall-statistikk

Forventninger vs. resultat

3/5
Kvartaler over forventningene
60 %
Treffprosent
+1,3 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 5 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
Protagonist Therapeutics
Ticker-symbol
PTGX
ISIN
US74366E1029
Land
🇺🇸
USA
Sektor