Permian Resources Corporation Logo

Permian Resources Corporation

🇺🇸
PR
US71424F1057

Permian Resources Corporation er et ledende, uavhengig energiselskap som fokuserer på letevirksomhet og produksjon av olje og naturgass i det svært produktive Permian Basin i USA. Selskapet benytter banebrytende teknologier for å maksimere utvinningsgraden og skape varig verdi fra karbonhydratressurser, og dekker hele verdikjeden fra leting til produksjon.

Neste kvartalsrapporter

tirsdag 10. november 2026
U 46
Etter børs
Om 75 dager

Etter børs — vanligvis fra ca. 22:00 CET (etter USA-stenging kl. 16:00 New York-tid).

Quiet period begynner 13. oktober 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer Permian Resources Corporation neste kvartalstall?

Permian Resources Corporation publiserer etter planen neste kvartalstall 10.11.2026. Etter børs — vanligvis fra ca. 22:00 CET (etter USA-stenging kl. 16:00 New York-tid).

Når publiserte Permian Resources Corporation sist kvartalstall?

Permian Resources Corporation publiserte sist kvartalstall 5.8.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 0,93 USD.

Hvordan reagerer Permian Resources Corporation-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 3 kvartalstallene beveget Permian Resources Corporation-aksjen seg i snitt ±3,5 % dagen etter. Den største reaksjonen var −5,3 % den 06.05.2026; 1 av 3 kursreaksjoner var positive.

Hvor ofte har Permian Resources Corporation slått forventningene?

Permian Resources Corporation har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 3 av de 5 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 60 %).

Hvordan legger jeg til datoene for Permian Resources Corporation i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:0,53 USD
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:0,58 USD
Faktisk:0,93 USD
Forskjell:+0,35 USD
Q1 2026
Bommet
Estimert:0,38 USD
Faktisk:0,05 USD
Forskjell:−0,33 USD
Kursreaksjon (1 dag):−5,3 %
Kursreaksjon (7 dager):−4,6 %
Q4 2025
Slått
Estimert:0,28 USD
Faktisk:0,45 USD
Forskjell:+0,17 USD
Kursreaksjon (1 dag):+2,9 %
Kursreaksjon (7 dager):+5,2 %
Q3 2025
Slått
Estimert:0,29 USD
Faktisk:0,37 USD
Forskjell:+0,08 USD
Kursreaksjon (1 dag):−2,3 %
Kursreaksjon (7 dager):+9,1 %
Q1 2025
Bommet
Estimert:0,27 USD
Faktisk:0,27 USD
Forskjell:−0,00 USD

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±3,5 %
Snittbevegelse dagen etter
−5,3 %
Største bevegelse (06.05.2026)
33,3 %
Andel positive reaksjoner
±6,3 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 3 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Forventninger vs. resultat

3/5
Kvartaler over forventningene
60 %
Treffprosent
+6,2 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 5 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
Permian Resources Corporation
Ticker-symbol
PR
ISIN
US71424F1057
Land
🇺🇸
USA
Sektor