Marriott International Logo

Marriott International

🇺🇸
MAR
US5719032022

Marriott International er en global leder innen reiselivsbransjen. Selskapet forvalter og franchiser en omfattende portefølje av hoteller og feriesteder under en rekke anerkjente merkevarer. Marriott tilbyr førsteklasses overnatting og uforglemmelige reiseopplevelser for både forretningsreisende og fritidsreisende verden over.

Neste kvartalsrapporter

torsdag 29. oktober 2026
U 44
Før børs
Om 63 dager

Før børs — vanligvis før 15:30 CET (før USA-åpning kl. 9:30 New York-tid).

Quiet period begynner 1. oktober 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer Marriott International neste kvartalstall?

Marriott International publiserer etter planen neste kvartalstall 29.10.2026. Før børs — vanligvis før 15:30 CET (før USA-åpning kl. 9:30 New York-tid).

Når publiserte Marriott International sist kvartalstall?

Marriott International publiserte sist kvartalstall 3.8.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 3,19 USD.

Hvordan reagerer Marriott International-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 5 kvartalstallene beveget Marriott International-aksjen seg i snitt ±5,1 % dagen etter. Den største reaksjonen var +8,5 % den 10.02.2026; 3 av 5 kursreaksjoner var positive.

Hvor ofte har Marriott International slått forventningene?

Marriott International har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 4 av de 5 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 80 %).

Hvordan legger jeg til datoene for Marriott International i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:2,82 USD
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:3,08 USD
Faktisk:3,19 USD
Forskjell:+0,11 USD
Kursreaksjon (1 dag):−7,0 %
Kursreaksjon (7 dager):−6,5 %
Q1 2026
Slått
Estimert:2,56 USD
Faktisk:2,72 USD
Forskjell:+0,16 USD
Kursreaksjon (1 dag):+1,3 %
Kursreaksjon (7 dager):−1,2 %
Q4 2025
Bommet
Estimert:2,60 USD
Faktisk:2,58 USD
Forskjell:−0,02 USD
Kursreaksjon (1 dag):+8,5 %
Kursreaksjon (7 dager):+8,7 %
Q3 2025
Slått
Estimert:2,39 USD
Faktisk:2,47 USD
Forskjell:+0,08 USD
Kursreaksjon (1 dag):+3,2 %
Kursreaksjon (7 dager):+10,6 %
Q1 2025
Slått
Estimert:2,62 USD
Faktisk:2,65 USD
Forskjell:+0,03 USD
Q4 2024
Estimert:
Faktisk:
Kursreaksjon (1 dag):−5,4 %
Kursreaksjon (7 dager):−5,3 %

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±5,1 %
Snittbevegelse dagen etter
+8,5 %
Største bevegelse (10.02.2026)
60 %
Andel positive reaksjoner
±6,5 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 5 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Forventninger vs. resultat

4/5
Kvartaler over forventningene
80 %
Treffprosent
+1,9 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 5 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
Marriott International
Ticker-symbol
MAR
ISIN
US5719032022
Land
🇺🇸
USA
Sektor
Indeksmedlemskap