KBC Group Logo

KBC Group

🇧🇪
KBC
BE0003565737

KBC Group er en ledende integrert bank- og forsikringsgruppe med hovedkontor i Belgia, aktiv i flere europeiske land. Selskapet tilbyr privatkunder, små og mellomstore bedrifter samt større selskaper omfattende finansielle tjenester, inkludert banktjenester, forsikring og kapitalforvaltning. KBC satser sterkt på digitale løsninger for å møte kundenes behov.

Neste kvartalsrapporter

torsdag 12. november 2026
U 46
Før børs
Om 77 dager

Før børs — vanligvis tidlig om morgenen før handelen starter (ca. kl. 7–8 CET).

Quiet period begynner 15. oktober 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer KBC Group neste kvartalstall?

KBC Group publiserer etter planen neste kvartalstall 12.11.2026. Før børs — vanligvis tidlig om morgenen før handelen starter (ca. kl. 7–8 CET).

Når publiserte KBC Group sist kvartalstall?

KBC Group publiserte sist kvartalstall 6.8.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 2,83 EUR.

Hvordan reagerer KBC Group-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 5 kvartalstallene beveget KBC Group-aksjen seg i snitt ±2,7 % dagen etter. Den største reaksjonen var +4,3 % den 13.02.2025; 1 av 5 kursreaksjoner var positive.

Hvor ofte har KBC Group slått forventningene?

KBC Group har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 4 av de 5 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 80 %).

Hvordan legger jeg til datoene for KBC Group i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:2,92 €
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:2,74 €
Faktisk:2,83 €
Forskjell:+0,09 €
Kursreaksjon (1 dag):−0,4 %
Kursreaksjon (7 dager):+2,0 %
Q1 2026
Bommet
Estimert:1,40 €
Faktisk:1,32 €
Forskjell:−0,08 €
Kursreaksjon (1 dag):−3,8 %
Kursreaksjon (7 dager):−6,2 %
Q4 2025
Slått
Estimert:2,40 €
Faktisk:2,44 €
Forskjell:+0,04 €
Kursreaksjon (1 dag):−4,0 %
Kursreaksjon (7 dager):−4,0 %
Q3 2025
Slått
Estimert:2,32 USD
Faktisk:2,44 USD
Forskjell:+0,12 USD
Kursreaksjon (1 dag):−1,1 %
Kursreaksjon (7 dager):−4,4 %
Q1 2025
Slått
Estimert:2,19 USD
Faktisk:2,50 USD
Forskjell:+0,31 USD
Q4 2024
Estimert:
Faktisk:
Kursreaksjon (1 dag):+4,3 %
Kursreaksjon (7 dager):+2,9 %

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±2,7 %
Snittbevegelse dagen etter
+4,3 %
Største bevegelse (13.02.2025)
20 %
Andel positive reaksjoner
±3,9 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 5 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Forventninger vs. resultat

4/5
Kvartaler over forventningene
80 %
Treffprosent
−0,1 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 5 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
KBC Group
Ticker-symbol
KBC
ISIN
BE0003565737
Land
🇧🇪
Belgia
Sektor
Mer finansiell informasjon