Dolby Laboratories Logo

Dolby Laboratories

🇺🇸
DLB
US25659T1079

Dolby Laboratories er et ledende amerikansk selskap globalt anerkjent for sine innovative lyd- og videoteknologier. Selskapet utvikler og lisensierer banebrytende løsninger som revolusjonerer underholdningsopplevelser. Fra immersiv kinolyd og hjemmekinoanlegg til mobile enheter og gaming, setter Dolby standarden for briljante bilder og imponerende lyd, og forbedrer kontinuerlig hvordan folk opplever media.

Neste kvartalsrapporter

torsdag 12. november 2026
U 46
Etter børs
Om 76 dager

Etter børs — vanligvis fra ca. 22:00 CET (etter USA-stenging kl. 16:00 New York-tid).

Quiet period begynner 15. oktober 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer Dolby Laboratories neste kvartalstall?

Dolby Laboratories publiserer etter planen neste kvartalstall 12.11.2026. Etter børs — vanligvis fra ca. 22:00 CET (etter USA-stenging kl. 16:00 New York-tid).

Når publiserte Dolby Laboratories sist kvartalstall?

Dolby Laboratories publiserte sist kvartalstall 30.7.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 0,69 USD.

Hvordan reagerer Dolby Laboratories-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 4 kvartalstallene beveget Dolby Laboratories-aksjen seg i snitt ±5,2 % dagen etter. Den største reaksjonen var −10,4 % den 30.04.2026; 3 av 4 kursreaksjoner var positive.

Hvor ofte har Dolby Laboratories slått forventningene?

Dolby Laboratories har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 5 av de 5 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 100 %).

Hvordan legger jeg til datoene for Dolby Laboratories i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:1,19 USD
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:0,67 USD
Faktisk:0,69 USD
Forskjell:+0,02 USD
Q1 2026
Slått
Estimert:1,33 USD
Faktisk:1,37 USD
Forskjell:+0,04 USD
Kursreaksjon (1 dag):−10,4 %
Kursreaksjon (7 dager):−10,4 %
Q4 2025
Slått
Estimert:0,88 USD
Faktisk:1,06 USD
Forskjell:+0,18 USD
Kursreaksjon (1 dag):+1,8 %
Kursreaksjon (7 dager):+1,5 %
Q3 2025
Slått
Estimert:0,71 USD
Faktisk:0,99 USD
Forskjell:+0,29 USD
Kursreaksjon (1 dag):+0,1 %
Kursreaksjon (7 dager):+3,7 %
Q1 2025
Slått
Estimert:0,71 USD
Faktisk:0,78 USD
Forskjell:+0,07 USD
Q4 2024
Estimert:
Faktisk:
Kursreaksjon (1 dag):+8,3 %
Kursreaksjon (7 dager):+4,7 %

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±5,2 %
Snittbevegelse dagen etter
−10,4 %
Største bevegelse (30.04.2026)
75 %
Andel positive reaksjoner
±5,1 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 4 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Forventninger vs. resultat

5/5
Kvartaler over forventningene
100 %
Treffprosent
+5,4 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 5 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
Dolby Laboratories
Ticker-symbol
DLB
ISIN
US25659T1079
Land
🇺🇸
USA
Sektor