Applied Industrial Technologies Logo

Applied Industrial Technologies

🇺🇸
AIT
US03820C1053

Applied Industrial Technologies er en ledende distributør av industrielt utstyr. Selskapet tilbyr helhetlige løsninger innen drivlinjer, fluidteknologi, lagerføring og automasjon. De leverer MRO-produkter og verdifulle tekniske tjenester til en rekke bransjer for å optimalisere driften og øke effektiviteten.

Neste kvartalsrapporter

torsdag 22. oktober 2026
U 43
Før børs
Om 56 dager

Før børs — vanligvis før 15:30 CET (før USA-åpning kl. 9:30 New York-tid).

Quiet period begynner 24. september 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer Applied Industrial Technologies neste kvartalstall?

Applied Industrial Technologies publiserer etter planen neste kvartalstall 22.10.2026. Før børs — vanligvis før 15:30 CET (før USA-åpning kl. 9:30 New York-tid).

Når publiserte Applied Industrial Technologies sist kvartalstall?

Applied Industrial Technologies publiserte sist kvartalstall 13.8.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 3,17 USD.

Hvordan reagerer Applied Industrial Technologies-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 4 kvartalstallene beveget Applied Industrial Technologies-aksjen seg i snitt ±2,4 % dagen etter. Den største reaksjonen var −6,8 % den 27.01.2026; 2 av 4 kursreaksjoner var positive.

Hvor ofte har Applied Industrial Technologies slått forventningene?

Applied Industrial Technologies har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 5 av de 5 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 100 %).

Hvordan legger jeg til datoene for Applied Industrial Technologies i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:2,89 USD
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:2,92 USD
Faktisk:3,17 USD
Forskjell:+0,25 USD
Q1 2026
Slått
Estimert:2,65 USD
Faktisk:2,65 USD
Forskjell:+0,00 USD
Kursreaksjon (1 dag):+1,1 %
Kursreaksjon (7 dager):+2,5 %
Q4 2025
Slått
Estimert:2,49 USD
Faktisk:2,54 USD
Forskjell:+0,05 USD
Kursreaksjon (1 dag):−6,8 %
Kursreaksjon (7 dager):−3,0 %
Q3 2025
Slått
Estimert:2,48 USD
Faktisk:2,63 USD
Forskjell:+0,15 USD
Kursreaksjon (1 dag):−0,8 %
Kursreaksjon (7 dager):−1,4 %
Q1 2025
Slått
Estimert:2,63 USD
Faktisk:2,80 USD
Forskjell:+0,17 USD
Q4 2024
Estimert:
Faktisk:
Kursreaksjon (1 dag):+0,9 %
Kursreaksjon (7 dager):+5,0 %

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±2,4 %
Snittbevegelse dagen etter
−6,8 %
Største bevegelse (27.01.2026)
50 %
Andel positive reaksjoner
±3 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 4 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Forventninger vs. resultat

5/5
Kvartaler over forventningene
100 %
Treffprosent
+2,1 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 5 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
Applied Industrial Technologies
Ticker-symbol
AIT
ISIN
US03820C1053
Land
🇺🇸
USA