Anglo American Logo

Anglo American

🇬🇧
AAL
GB00BTK05J60

Anglo American er et ledende globalt selskap innen utvinning og produksjon av råvarer, med hovedkontor i Storbritannia. Selskapet fokuserer på essensielle ressurser som platina, diamanter, kobber, jernmalm og kull. Anglo American spiller en sentral rolle i den globale verdikjeden, og leverer materialer som er uunnværlige for moderne industrier og dagliglivet.

Neste kvartalsrapporter

tirsdag 20. oktober 2026
U 43
Før børs
Om 54 dager

Før børs — vanligvis tidlig om morgenen før handelen starter (ca. kl. 7–8 CET).

Quiet period begynner 22. september 2026

Aksjekurs

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer Anglo American neste kvartalstall?

Anglo American publiserer etter planen neste kvartalstall 20.10.2026. Før børs — vanligvis tidlig om morgenen før handelen starter (ca. kl. 7–8 CET).

Når publiserte Anglo American sist kvartalstall?

Anglo American publiserte sist kvartalstall 30.7.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 0,44 GBP.

Hvordan reagerer Anglo American-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 5 kvartalstallene beveget Anglo American-aksjen seg i snitt ±4 % dagen etter. Den største reaksjonen var −8,3 % den 23.07.2026; 2 av 5 kursreaksjoner var positive.

Hvor ofte har Anglo American slått forventningene?

Anglo American har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 2 av de 4 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 50 %).

Hvordan legger jeg til datoene for Anglo American i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:−0,23 USD
Faktisk:
Q2 2026
Bommet
Estimert:0,52 £
Faktisk:0,44 £
Forskjell:−0,08 £
Kursreaksjon (1 dag):+4,0 %
Kursreaksjon (7 dager):+8,0 %
Q4 2025
Slått
Estimert:−0,46 USD
Faktisk:−0,40 USD
Forskjell:+0,06 USD
Q4 2025
Bommet
Estimert:0,34 £
Faktisk:0,27 £
Forskjell:−0,07 £
Kursreaksjon (1 dag):−5,3 %
Kursreaksjon (7 dager):−1,1 %
Q2 2025
Slått
Estimert:−0,28 USD
Faktisk:−0,17 USD
Forskjell:+0,11 USD
Q4 2024
Estimert:
Faktisk:
Kursreaksjon (1 dag):+0,6 %
Kursreaksjon (7 dager):−7,2 %

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±4 %
Snittbevegelse dagen etter
−8,3 %
Største bevegelse (23.07.2026)
40 %
Andel positive reaksjoner
±4,7 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 5 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Forventninger vs. resultat

2/4
Kvartaler over forventningene
50 %
Treffprosent
−8,8 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 4 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
Anglo American
Ticker-symbol
AAL
ISIN
GB00BTK05J60
Land
🇬🇧
Storbritannia
Sektor
Mer finansiell informasjon