Fubon Financial Holding Logo

Fubon Financial Holding

🇹🇼
2881
TW0002881000

Fubon Financial Holding er en ledende finansiell holdingselskap med hovedkontor i Taiwan. Selskapet tilbyr omfattende finanstjenester, inkludert bankvirksomhet, liv- og skadeforsikring, verdipapirer og kapitalforvaltning. Kunder drar nytte av et bredt spekter av finansielle løsninger.

Neste kvartalsrapporter

torsdag 19. november 2026
U 47
Før børs
Om 84 dager

Før børs — vanligvis tidlig om morgenen før handelen starter (ca. kl. 7–8 CET).

Quiet period begynner 22. oktober 2026

Aksjekurs

Tilbakeblikk: de siste tallene

Fubon Financial Holding (2881) la frem sine resultater for andre kvartal 2026 før markedets åpning den 20. august 2026. Selskapet rapporterte et resultat per aksje (EPS) på 4,06 TWD, noe som slo analytikernes estimat på 3,75 TWD med 8,4 %. Etter publiseringen falt aksjekursen med 0,39 %.

Automatisk generert fra våre data — per 22.08.2026 Les artikkelen →

Ofte stilte spørsmål

Når publiserer Fubon Financial Holding neste kvartalstall?

Fubon Financial Holding publiserer etter planen neste kvartalstall 19.11.2026. Før børs — vanligvis tidlig om morgenen før handelen starter (ca. kl. 7–8 CET).

Når publiserte Fubon Financial Holding sist kvartalstall?

Fubon Financial Holding publiserte sist kvartalstall 20.8.2026 (Q2 2026). Resultat per aksje (EPS) ble 4,49 TWD.

Hvordan reagerer Fubon Financial Holding-aksjen på kvartalstall?

Etter de siste 6 kvartalstallene beveget Fubon Financial Holding-aksjen seg i snitt ±0,4 % dagen etter. Den største reaksjonen var +0,8 % den 14.08.2026; 4 av 6 kursreaksjoner var positive.

Hvor ofte har Fubon Financial Holding slått forventningene?

Fubon Financial Holding har overgått analytikernes estimater for resultat per aksje (EPS) i 3 av de 5 sist evaluerte kvartalene (treffprosent: 60 %).

Hvordan legger jeg til datoene for Fubon Financial Holding i kalenderen min?

Bruk knappen 'Abonner i kalender' på denne siden for å legge til alle datoer i Google Kalender, Apple Kalender eller Outlook. Datoene oppdateres automatisk ved endringer.

Alle datoer

Q3 2026
Estimert:2,41 TWD
Faktisk:
Q2 2026
Slått
Estimert:3,75 TWD
Faktisk:4,49 TWD
Forskjell:+0,74 TWD
Kursreaksjon (1 dag):−0,4 %
Q1 2026
Bommet
Estimert:2,76 TWD
Faktisk:2,40 TWD
Forskjell:−0,36 TWD
Kursreaksjon (1 dag):+0,3 %
Kursreaksjon (7 dager):+14,8 %
Q4 2025
Bommet
Estimert:2,64 TWD
Faktisk:2,03 TWD
Forskjell:−0,61 TWD
Kursreaksjon (1 dag):+0,2 %
Kursreaksjon (7 dager):−1,1 %
Q3 2025
Slått
Estimert:2,17 USD
Faktisk:2,60 USD
Forskjell:+0,43 USD
Kursreaksjon (1 dag):+0,3 %
Kursreaksjon (7 dager):+0,2 %
Q1 2025
Slått
Estimert:0,32 USD
Faktisk:0,61 USD
Forskjell:+0,29 USD

Kvartalstall-statistikk

Kursreaksjon på kvartalstall

±0,4 %
Snittbevegelse dagen etter
+0,8 %
Største bevegelse (14.08.2026)
66,7 %
Andel positive reaksjoner
±4,4 %
Snittbevegelse etter 7 dager

Grunnlag: kursreaksjoner fra de siste 6 rapportdatoene (sluttkurs til sluttkurs).

Forventninger vs. resultat

3/5
Kvartaler over forventningene
60 %
Treffprosent
−3 %
Snitt EPS-overraskelse

Grunnlag: 5 kvartaler med analytikerestimat og rapportert EPS.

Historiske kursreaksjoner er ingen pålitelig indikator for fremtidig utvikling.

Selskapsinformasjon

Navn
Fubon Financial Holding
Ticker-symbol
2881
ISIN
TW0002881000
Land
🇹🇼
Taiwan
Sektor